Classic Prague Awards

20. 1. 2020

Nahrávka roku pro album Šostakovičových kvartetů

Classic_Awards_Prague.jpg

Pavel Haas Quartet vydal v říjnu album Šostakovičových kvartetů č. 2, 7 a 8, které se setkalo s velkým ohlasem u domácí i zahraniční kritiky. Album získalo v sobotu 18. ledna 2020 ocenění Nahrávka roku na Classic Prague Awards.

Pavel Haas Quartet, jenž vydává své nahrávky exkluzivně u vydavatelství Supraphon, má ve své sbírce celou řadu prestižních zahraničních ocenění. Je držitelem šesti Gramophone Awards a dvou BBC Music Magazine Awards, MIDEM Classical Award, Diapason d’Or de l’Année atd. Nyní vůbec poprvé získává soubor za svou nahrávku cenu i na domácí půdě. Peter Jarůšek k tomu poznamenal: „Šostakovič je naší srdcovou záležitostí. Toto album je asi nejdramatičtějším kontrastem k našim dosavadním, víceméně prosluněným nahrávkám. O to větší máme radost, že právě tato nahrávka získala toto krásné ocenění. Velice si toho vážíme.“

Druhou část koncertní sezóny zahájil Pavel Haas Quartet dvěma recitály v Německu na zámku Burgdorf a ve městě Cuxhaven. Na konci ledna soubor vystoupí na třech koncertech v rámci String Quartet Biennale Amsterdam – největšího festivalu smyčcových kvartet na světě. Následují recitály ve Philharmonie Luxembourg a v Ženevě, dále tři koncerty společně s Borisem Giltburgem v londýnské Wigmore Hall, v Bristolu a v Cambridge, kde mimo jiné zazní Šostakovičův Klavírní kvintet G dur nebo Dvořákův Klavírní kvintet č. 2 A dur. V březnu soubor odlétá na turné do USA a Kanady (Kansas City, Salt Lake City, San Francisco, Cincinnati, Houston, Vancouver, Quebec, Montreal, Toronto), hostem turné bude opět Boris Giltburg. V květnu se Pavel Haas Quartet potká se svým bývalým členem violistou Pavlem Niklem a dalším spoluhráčem z minulosti violoncellistou Danjulo Ishizakou na dvou koncertech na tradiční Schubertiade v rakouském Hohenems a poté v londýnské Wigmore Hall. Na závěr sezóny se soubor chystá na turné do Číny, Hong Kongu a Singapuru. 

Více informací ZDE.

 

Všechny novinky