Pavel Haas Quartet se chystá na turné po Evropě a Americe

18. 1. 2019

...a v květnu bude natáčet nové album!

foto © Marco Borggreve

Světoznámý soubor Pavel Haas Quartet čeká nabitá druhá část koncertní sezóny, ve které zavítá do prestižních sálů doma i v zahraničí, zúčastní se několika mezinárodních festivalů a natočí nové album.

První letošní koncert se uskuteční v Paříži v Théâtre de la Ville, kde Pavel Haas Quartet vystoupí vůbec poprvé a hostem bude violista Pavel Nikl. Ten se k souboru připojí i na únorových koncertech v Rudolfinu, v německých městech Polling a Mnichov nebo v květnu na festivalu Schubertiade v rakouském Hohenems. Dva březnové týdny stráví Pavel Haas Quartet na turné po severní Americe, které tentokrát zahrnuje celkem 7 koncertů – od západního pobřeží (Napa Valley) přes Kanadu (Calgary), Dallas, New Orleans, Floridu (Sarasota) až po východní pobřeží (Washington). V dubnu soubor vystoupí nejen ve známých evropských sálech (např. De Doelen v Rotterdamu, tradičně londýnská Wigmore Hall nebo německé Philharmonie Essen a Liederhalle Stuttgart), ale také doma v České republice, kde zavítá na festival Pardubické hudební jaro a zejména ukončí své letošní rezidentství v rámci Českého spolku pro komorní hudbu koncertem v Rudolfinu. V průběhu června pak následují recitály na mezinárodních hudebních festivalech (např. domácí Concentus Moravie, Schubertiade v rakouském Schwarzenbergu, East Neuk Festival ve Velké Británii nebo dánský festival Hindsgavl).

V květnu se Pavel Haas Quartet uzavře do nahrávacího studia, kde bude natáčet nové, v pořadí již osmé album, tentokrát se Smyčcovými kvartety č. 2, 7 a 8 Dmitrije Šostakoviče. Peter Jarůšek k výběru repertoáru poznamenal: „Šostakovičovy kvartety jsme si vždycky přáli nahrát, ale z různých důvodů k tomu zatím nedošlo. Proto jsme nesmírně rádi, že konečně můžeme náš sen realizovat. Toto album bude asi nejdramatičtějším kontrastem k našim dosavadním, víceméně prosluněným nahrávkám. Ale posluchači se mají zcela jistě na co těšit, protože Šostakovičovo dílo je naší srdcovou záležitostí.“ Album vyjde v září 2019 u vydavatelství Supraphon.

Všechny novinky