Pavel Haas Quartet je obdivován po celém světě pro bohatou barvu zvuku, nakažlivé nadšení a vynikající smysl pro harmonickou souhru. Držitel pěti Gramophone Awards a četných dalších prestižních ocenění je považován za jeden z nejvýznamnějších komorních souborů světa.

Kvarteto vystupuje v nejvěhlasnějších koncertních síních (Wigmore Hall v Londýně, Philharmonie a Konzerthaus v Berlíně, Musikverein ve Vídni, Elbphilharmonie v Hamburgu; Concertgebouw a Muziekgebouw v Amsterdamu, Tonhalle v Curychu, Théâtre de la Ville v Paříži, Accademia di Santa Cecilia v Římě, Bozar v Bruselu, NCPA v Pekingu; LG Arts Centre v Soulu, Carnegie Hall v New Yorku, aj.). V roce 2022, kdy soubor oslavil 20. výročí svého založení, se PHQ objevil na obálce červnového čísla britského hudebního časopisu The Strad, který zveřejnil rozsáhlý rozhovor s jeho členy. Ve stejném měsíci poskytl rozhovor i časopisu BBC Music Magazine, který zařadil Pavel Haas Quartet mezi 10 nejlepších smyčcových kvartet všech dob a vyzdvihl jeho působivý styl a nádherný zvuk i zanícenost a jedinečnost.

V sezoně 2023/24 se PHQ vrátí do Wigmore Hall (čtyři koncerty), pražského Rudolfina, benátského Teatra La Fenice, sálu Liverpoolské filharmonie, Göteborgs Konserthusu, Národní koncertní síně v Dublinu, amsterdamského Muziekgebouw a sálu Lucemburské filharmonie. V březnu 2024 kvarteto čeká série koncertů ve Spojených státech a v květnu 2024 má na programu asijské turné.

Od září 2022 je Pavel Haas Quartet rezidenčním souborem festivalu Dvořákova Praha a kurátorem jeho Komorní řady, v jejímž rámci během tří ročníků budou provedeny všechny smyčcové kvartety Antonína Dvořáka, doplněné o skladby jiných autorů.

PHQ exkluzivně nahrává pro Supraphon. Poslední titul, zahrnující Brahmsovy kvintety, vytvořené s pianistou Borisem Giltburgem a bývalým členem souboru violistou Pavlem Niklem, vyšlo v květnu 2022 a vysloužilo si nadšené ohlasy mezinárodní kritiky. Album, které The Strad označil za „oslnivé a svěží“, získalo ocenění Nahrávka týdne webu Presto Classical. Předchozí album PHQ (2019), obsahující smyčcové kvartety Šostakoviče, obdrželo cenu Classic Prague Awards v kategorii Nahrávka roku a bylo časopisem The Times zařazeno mezi sto nejlepších nahrávek roku.

Pavel Haas Quartet je držitelem pěti ocenění Gramophone Award za nahrávky skladeb Dvořáka, Smetany, Schuberta, Janáčka a Haase. Za album Dvořákových Smyčcových kvartet č. 12 („Americký“) a 13 získal nejprestižnější cenu, Nahrávku roku časopisu Gramophone. Britský časopis The Sunday Times uvedl: „Jejich provedení ‚Amerického kvartetu‘ je jedním nejúžasnějších vůbec.“ PHQ získal i četná další významná ocenění – za nahrávku Prokofjevových Smyčcových kvartetů č. 1 a 2 obdržel BBC Music Magazine Award a Diapason d’Or de l’Année (2010).

Od vítězství v mezinárodní soutěži smyčcových kvartetů Premio Paolo Borciani v Itálii v roce 2005 se Pavel Haas Quartet rychle etabloval mezi nejvýznamnějšími světovými komorními soubory současnosti. K dalším pozoruhodným úspěchům v počátcích jeho hudební kariéry patří nominace na cenu Rising Stars organizace ECHO (Europian Concert Hall Organization) v roce 2007, účast na programu BBC New Generation Artists v letech 2007–2009 a získání stipendia Special Ensemble Scholarship nadace Borletti-Buitoni Trust v roce 2010.

Pavel Haas Quartet působí v Praze a jeho členové studovali u Milana Škampy, legendárního violisty Smetanova kvarteta. Soubor nese jméno českého židovského skladatele Pavla Haase (1899–1944), který byl v roce 1941 uvězněn v Terezíně a o tři roky později zavražděn ve vyhlazovacím táboře Osvětim. Jeho hudební odkaz zahrnuje tři skvostné smyčcové kvartety.

Veronika Jarůšková – housle, Marek Zwiebel – housle, Šimon Truszka – viola, Peter Jarůšek – violoncello